Okna Aluplast

Dzięki olbrzymiej różnorodności systemu profili okiennych aluplast możliwe jest wykonanie praktycznie każdego okna, o każdym kształcie i w każdym budynku. Jego kształt, kolor i funkcje pozostawiamy do dyspozycji Państwa i architekta. Zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym gotowe okno aluplast jest zawsze na najwyższym poziomie.

Wydasz mniej pieniędzy na ogrzewanie
Wielkością określającą izolacyjność cieplną jest współczynnik k. Im jest on mniejszy, tym lepsza jest izolacja cieplna. Duża głębokość zabudowy, jak i ukształtowanie profili w technice wielokomorowej) wartość k ze wzmocnieniami od 1,1–1,6 W/m2K) umożliwia dotrzymanie nawet najbardziej surowych norm o ochronie ciepła. Oszczędzacie Państwo energię, a tym samym swoje pieniądze! O dużym zaufaniu do naszych systemów okiennych świadczy fakt, że okna w wykonane z naszych profili zostały wyposażone dwie najbardziej na północ wysunięte stacje badawcze na Spitsbergenie.

Uchronisz się przed hałasem
Kolejną niewątpliwą korzyścią związana z wymianą okien jest podniesienie komfortu mieszkania, poprzez uzyskanie lepszych parametrów izolacyjności akustycznej. Wielokomorowa budowa profili aluplast, specyficzny kształt i osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach oraz zastosowanie odpowiedniego pakietu szybowego gwarantują Państwu zbawienną ciszę.

Poczujesz się bezpiecznie
Nasze dobre samopoczucie nie zależy tylko od zabezpieczenia przed klimatycznymi lub akustycznymi niedogodnościami. Nasze okna i drzwi mają chronić przed włamaniami. Zatroszczyliśmy się o to przy opracowywaniu konstrukcji stosując:
  • jako materiał wysokoudarowe, twarde pvc,
  • profile wielokomorowe o grubych ściankach,
  • przesunięcie osi wrębu okuciowego o 13 mm od krawędzi ramy, co daje możliwość stosowania szerszych zaczepów okuć,
  • wzmocnienia stalowe w skrzydłach okiennych i ościeżnicach.
Uzyskasz właściwą wentylację pomieszczeń
W domu powinien być zapewniony stały dopływ świeżego powietrza poprzez szczeliny w oknach lub specjalne otwory nawiewne. Przenikanie powietrza przez zamknięte okna określa się współczynnikiem infiltracji powietrza „a”. Właściwy mikroklimat w pomieszczeniu daje a = 0,1 – 1. Urządzeniem umożliwiającym uzyskanie kontrolowanej wymiany powietrza jest znajdujący się w naszej ofercie nawiewnik okienny Regel-air.Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde z nich.